+90 282 673 65 67-68
 
Perşembe, Kasım 14, 2019

DOĞRUSAL SIYIRICILAR


SABİT KÖPRÜLÜ SIYIRICILAR
Çökeltim  işlemi bazı durumlarda dikdörtgen kesitli havuzlarda gerçekleştirilmektedir. Dibe  çöken  çamurun çökeltim tankı boyunca çamur kanalına toplanması için doğrusal sıyırıcılar projelendirilmiştir.  Köprü ve sıyırıcılar bir kablo yardımı ile ya da elektrik motoru ile tahrik edilen ve havuzun yan duvarları üzerinde bulunan tekerlekler ile ileri ve geri hareket ettirilebilir.  Doğrusal sıyırıcılar hareketli köprülü sıyırıcılar ve zincirli sıyırıcılar olarak 2 gruba ayrılabilir.
  
ZİNCİRLİ SİSTEM 
Zincirli sistemde, tabana çöken çamur havuzun sonundan başına kadar sıyrılır ve giriş kısmında yer alan yer alan çamur toplama çukuruna boşaltırlır. 
 
HAREKETLİ KÖPRÜ 
Hareketli köprü zincir ile sıyırma sistemine kıyasla daha az bakım gerektirir. Hareketli köprüye sahip sıyırıcı sistemlerinde, çamur havuzun her iki ucundan ortaya doğru toplanarak havuz merkezindeki  çamur haznesine aktarılır. Çamur toplama çukurunda toplanan çamur, pompa ya da air lift sistemle çamur oluğuna alınır. Bu tip sıyırıcılar, yüzey ve dip sıyırma işlemini aynı anda yapabilecek şekilde imal edilebilmektedirler. Köprü malzemesi standart olarak epoxy kaplı çelikten, su ile temas eden kısımları paslanmaz çelikten imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak komple epoxy kaplı çelikten ya da daldırma galvaniz kaplı çelikten imal edilebilir.
 
Videolar
 
Scroll to top